Květen 2009

Fotbalový turnaj 30.5. na priglu

31. května 2009 v 16:55 | Kryšpín |  Fotbalová Terminologie
! POZOR !!
Tento článek bude psán čistě ve fotbalové terminologii, takže ho nemusí číst ti jedinci, kteří nerozumí fotbalu a neznají ani speciální šifrování, které fotbalová terminologie používá.

Ve čtvrtek sem tu měl krásnou reportáž o turnaji, který byl na body velice zajímavý. A dnes tomu nebude jinak. Přesto... týmů, které dokázali bodovat bylo o něco méně. Což můžeme dávat za vinu zejména né příliš kvalitnímu obsazení turnaje. Pořadatelé, ale nakonec mohou být s průběhem celého turnaje spokojeni.

Sobotní turnaj na přehradě 30.5.
Turnaj se konal na stejném stadionu jako ten minulý, takže se opět absolutní většina týmu ocitla v roli domácího mužstva. Fanouškovská obec byla velice zvědavá hlavně na souboj dvou, v poslední době úspěšných celků, Kryšpína s Berdou. Kdo z nich nakonec bodoval? A kdo z druholigistů bojujích o udržení, získal velmi cenné body do tabulky? To vše se dozvíte v následujích řádcích.

Kryšpín - 1 bod
Jeden z nejpřekvapivějších týmů bojujících o postup v letošní sézoně druhé ligy šel do turnaje s neúspěchem na minulém turnaji. Takže se dalo čekat že se do toho tentokrát opře s větší vervou. A opravdu... našel hratelného třetiligového soupeře i na tak špatně obsazeném turnaji. Přesto první poločas působil velice nezáživně a bylo vidět že Kryšpínův tým zkouší co si na soupeře může dovolit.
Na konci první půle, ale si dokázal vytvořit tlak na a tím znemožnil Romanovi, který o poločasové přestávce se pokoušel s Kryšpínovým soupeřem domluvit zápas, jakékoliv vyjednávání.
A sám se do to ho pustil ve velkém stylu. Soupeř má tým složený převážně z mladých hráčů, takže byla otázka času kdy se Kryšpínovým útočníkům podáří dostat svůj tým do vedení. To přišlo hned na začátku druhé půle, kdy přišel centr z levé strany do vápna, po kterém vypálil tvrdou ránu, kterou ovšem skvěle vyrazil brankář. Jenže míč se odrazil k jednomu z útočících hráčů a ten poslal míč do prázdné brány. 1:0 pro Kryšpína nebylo dlouho. Protože přišla druhá střela a Kryšpínův tým měl pojištěn výsledek. Ke konci zápasu ještě soupeř zahrál rukou ve vápně a z následné penalty se Kryšpínův kapitán nemýlil. Konečný výsledek byl tedy 3:0 a Kryšpín se tímto bodem vyšvihnul minimálně do 3.6. na první příčku v druhé lize.
Kryšpín na tiskové konferenci : "Před turnajem sem nabádal trenéra, aby zbytečně hráče nedostával pod tlak, tím že musí bodovat. Protože od chvíle kdy sme se udrželi už body sbíráme defakto pro radost. A to i přesto že v tuto chvíli bojujeme o postup. Zápas se vyvíjel podle plánu a po otrkávacím prvním poločase, kdy sme se snažili soupeři vnutit naši hru sme se dokázali prosadit i střelecky. Z čehož mám samozřejmě radost. Soupeř měl slabou obranu, ale za to má velmi dobrého mladého golmana, který nám první střelu vykryl. Naštěstí nemohl reagovat už na následnou dorážku. Takže s turnajem sme nakonec spokojeni. A díky tomuto bodu sme na první příčce, což pro nás ale nic neznamená, protože tým musí stále makat na plno, aby zbylých pět bodů, které potřebujeme k postupu do první ligy, uhráli."

Berda - 0 bodů
Souboj favoritů :-D nakonec vyhrál Kryšpín a dostal se tak o jeden bod právě před Berdu. Který ovšem není zařazen do druholigové tabulky, ale hraje první ligu. Berda nenašel soupeře takže pro něj turnaj skončil neúspěchem.
Berda na tiskové konferenci : "No takže v sobotním turnaji sem neviděl žádného soupeře se kterým bych se pustil do rovnoceného klání...jen když začali ohňostrojové ovace tak sem si všiml že by se za mnou mohl jeden takový soupeř objevit ale byla tma a měl sem v sobě pár nelegálních látek tak kdoví jestli to nebyla halucinace..."
Středeční turnaj pro vás dopadl mnohem lépe než ten včerejší. Čím to?
"Středeční turnaj dopadl pro mě s velmi nečekaným výsledkem. Byl sem opravdu ve velmi dobré formě a soupeř měl velmi slabou obranu. Jsem rád že to tak dopadlo. Teď doufám že to všechno dobře pude a budu skórovat ve velkym. Tento turnaj tedy jako neúspěch neberu."


Zem - 1 bod
Zem chytl fazónu a z minulého úspěchu vytěžil i další bod. Tentokrát s jiným soupeřem a musíme přiznat. O dost slabším soupeřem, který hraje tak maximálně střed divize. Přesto body sou body, navíc byla tma a Zemův tým byl v lehce lízlé náladě, takže se i tohle počítá. Zem se potkal s velice tvrdým soupeřem a může být rád že to odnesli jen dokopaný kopačky.
Zem na tiskové konferenci: "Mám bod no. Vůbec nevim co to bylo za soupeře. Ale zápas byl hodně ostrý, hodně jsme o sebe cvakali kopačkama. To je vše co vám k tomu mohu říct."

Ignác - 0 bodů
Ignác se zatím jen připravuje až skočí do druhé ligy, kam letos odkoupil licenci. Takže nebodovat, v jeho případě neznamená neuspět. Navíc na turnaj se absolutně nesoustředil a vlastně působil spíš v pozici pořadatele.

Celestýn - 5 bodů
Obrovský skok v ligové tabulce a velký úspěch zaznamenal Celestýnův tým. Do tohoto turnaje nastupoval s vědomím že potřebuje body, takže se do toho pustil velmi dobře. Odehrál velice kvalitní první půlku, kde získal vedení. A vee druhé už naprosto rozložil soupeře. Celestýnův tým se s tímto soupeřem letos potkal už po několikáté, takže se jedná o pravidelné derby, které Celestýnovi drží šanci na udržení, která je v tuto chvílí téměř 100%ní . protože v tuto chvíli už Celestýn strácí je bodík od kýženého udžení. A vzhledem k tomu že sezona nám končí 31. srpna je tato meta téměř splněna.
Celestýn na tiskové konferenci : "Do zápasu jsme šli s vidinou bezbrankové remízy. Po góle co si dal soupeř do vlastní brány jsem se nakonec po poločase spokojil vedením 1:0. Po poločase se ovšem rázně změnil styl hry obou týmů a i když už to vypadalo na končný hvizd tak jsme nakonec vyhráli a připsali si 5 bodů. S výhrou jsme spokojeni, už nám zbývá jen jeden bod k záchraně a o to novému trenérovi šlo především."

Tak děkujeme zůčastněným za postřehy a vítězům samozřejmě gratulujeme.

Fotbalový turnaj 27.5. na priglu

28. května 2009 v 11:27 | Kryšpín |  Fotbalová Terminologie
Poslední aktualizace 1.6. 9:05

!! POZOR !!
Tento článek bude psán čistě ve fotbalové terminologii, takže ho nemusí číst ti jedinci, kteří nerozumí fotbalu a neznají ani speciální šifrování, které fotbalová terminologie používá.

Tak a máme tu první oficiální článek, který bude rozebírat fotbalovou terminologii. Prosím kolegu Celestýna až bude taky psát reportáž z nějakého turnaje nebo samostatného zápasu, ať na začátek článku dá upozornění jako mám nahoře já. Tučně a kurzívou. Děkuji.

Píšu o středečním fotbalovém turnaji na brněnské přehradě u příležitosti oslavy dalšího ohňostroje. Bohužel vám u některých zápasů nabídnu jen výsledkový servis, protože reportérovi turnaje se nepodařilo sehnat dostatek informací o zápasech, které sám na vlastní oči neviděl a má je jenom zprostředkové od svých spolupracovníků. Navíc se často stalo že sem neznal jména některých soupeřů. Takže napíšu jen název týmu a počet bodů za večer. U některých týmů bude následovat i reportáž.

Středeční turnaj na přehradě 27.5.
Turnaj se konal na kvalitním trávníku a defakto na domácím hřišti většiny zúčastněných. Panovala vysoce přátelská nálada posilněná alkoholem a ještě něčím navíc samozřejmě.

Kryšpín - 0 bodů
Turnaj vypadal z jeho pohledu velmi dobře rozehraný, protože využil agenta z jiného týmu a ten pozval druholigového soupeře, který byl vysoce hratelný. Začátek zápasu vypadal hodně zajímavě a všechno nasvědčovalo tomu že body zůstanou na Kryšpínově domácím hřišti. V průběhu prvního poločasu se mu podařilo dostat se do dvou vyložených možností, ale jednoznačně chyboval, protože se pro střelu rozmýšlel zbytečně dlouho a nakonec nevystřelil. Poté se dostal do šance ještě jednou, díky chybě soupeře který vlastně Kryšpínovu útočníku namazal do prázdné brány, ale ten naprosto nepochopitelně balon netrefil.
Což bylo jen podtržení špatně promyšlené taktiky a rozestavení. Kryšpín hrál jen na jednoho hrotového útočníka, kterým navíc nebyl jeho nejlepší, v této sezoně osmi gólový, střelec. Místo něj nastoupil mladý nezkušený hráč, který naprosto selhal. Kryšpín evidentně nepočítal s nějakým turnajem, takže se na zápas tolik nesoustředil a odbíhal kamsi do háje, což nakonec o přestávce znamenalo přerušení utkání. A soupeř tak začal hrát s Berdou. Turnaj tedy pro Kryšpína skončil výsledkem jediného utkání 0:0.
Kryšpín na tiskové konferenci : "V důsledku špatné volby rozestavení, kdy sem vlastně hrál na dva defenzivní záložníky a jenom jednoho útočníka, sem neproměnil dvě naprosté tutovky. Což vlivem špatné organizace zápasu mělo za následek přerušení utkání. Kdy se do jednání o přáteláku vložil kolega Beránek, kterýmu se podařilo skórovat a tak sem vlastně skončil už v prvním poločase. Přesto můj scouting je v poslední době na tak dobré úrovni že soupeře vyhledám a druhý poločas dohraju. Musím přiznat že sem nečekal že soupeř se nechá tak lehce přehrávat a kdybych se soustředil čistě na body tak si troufnu tvrdit že už jsou doma. Nevadí, není to poslední turnaj v této sezoně a já věřím že zbylých šest bodů, které nám chybí k postupu do první ligy uhrajeme. Ale samozřejmě musíme z tohoto turnaje vyvodit patřičné důsledky. Víc ale budeme vědět až po rozebrání utkání v elektronické tužce a u videa."
Takže jeden z favoritů druhé ligy skončil překvapivě bez bodu. :-D

Berda - 1 bod
Jestli nekecal a nenahrál víc. Každopádně bod sem viděl na vlastní oči a bylo to se soupeřem, se kterým hrál Kryšpín. Po prvním poločase, který hrál Kryšpín a poté si odběhl za kamarády na vodku se Berda chopil šance a defakto za Kryšpína dohrál druhý poločas. A vstřelil branku samozřejmě.
Berda na tiskové konferenci : "Tak mám bod. Soupeř chce hrát na tři body, ale já hrát na tři body teda nebudu vole."
Takže největší favorit turnaje bodoval. A Kryšpín, kdyby byl prevít tak mu rozbije držku, protože už podruhý se zachoval úplně jinak než by přidruženej klub měl. Nevadí, Kryšpín už má s tímto soupeřem domluvenej špíl, takže Berda utře nos.

Zem - 1 bod
Ano čtete dobře Zem 1 bod. Opravdu utkání vyhrál což si zaslouží potlesk. Ale taky je velmi zajimavé s jakým soupeřem. Byl to soupeř, který se snažil hrát na sobotních ohňostojích body s Berdou. A kolega Celestýn si jistě vzpomene, jak sme jako správné přidružené kluby fandili bodům a tak sme Berdu nechávali v klidu hrát, i když Berda nechtěl. Jinak vůbec netuším jak se Zemův zápas odehrál, ale viděl sem že skončil Zemovým vítězstvím. Ale pokusím se sehnat jeho popis utkání. Přesto tu mám alespoň Zemovi dojmy, které sem z něj dostal těsně po utkání.
Zem : "Ty vole sem nahrál bod. Je mě zima ty vole. Ty vole dneska už druhej. Ty vole.".
Takže gratulace Zemovi. Málem bych zapoměl na pokřik, který se uchytil už v sobotu "Za pět bodů pudeš sedět vole.".

Ignác - 0,5 bodů
Nemůžu zapomenout na zatím poslední přidružený klub v naší frakci, který rozumí kompletně fotbalové terminologii. Nevím s kým hrál, ale mám Ignácovo vyjádření.
Ignác na tiskové konferenci : "Zápas jsme vyhrát mohly, ale nechtělo se nám, pač soupeř je moc lehkej a ještě k tomu hrál na dvou hřištích zaráz...zápas se proto odkládá na neurčito..".
Tak něco podobnýho mohl oznámit i Kryšpín a nikdo by nemohl říct ani popel, protože tutovky byli spálený a Kryšpín jednu dobu vůbec netušil že hraje špíl.

Celestýn - turnaje se nezúčastnil, ale stejně by zůstal na sestupu :-D

Následuje souhrn ostatních výsledků, za které reportér ručí na 80%.

Jarda - 2 body (aktualizováno 29.5. po ověření informací z více zdrojů)
Roman- 1 bod (upraven název klubu 29.5., protože autor článku si konečně vzpoměl)
Dejv - 1 bod
Bolin - 1 bod (to byl hodně vtipnej bod)
Ten nejmenší - 1 bod (tenhle bod byl nejvtipnější)

Speciální kategorie.

emoLída - 3 body
Jeden s Bolinem :-D, jeden s tím nejmenším, kterýmu je třináct :-D a pak s mým a Beránkovým soupeřem, ale to nevim jestli počítat, protože to byl futsalovej špíl a ten na fotbaloví turnaj nepatří.

A to je všechno...

P.S. Prosím kolegy Zema a Ignáca, aby mě napsali nějaké bližší vyjádření ke svým zápasům. Děkuji.

Erotickej film - porno

26. května 2009 v 20:10 | Kryšpín |  Kryšpínovo peklo
Zdravim

Mám už asi týden rozepsanej článek o ničivé (doslova) akci Zem/Zem. Nějak se mě to ale dneska nechce dopisovat a tak radši napíšu něco jinýho. Něco co není tak důležitý a ani není tak zábavný, ale týká se to opravdu dost důležité věci. Nikdy sem nebyl tak vážnej jako dneska. :-D

Píšu o článku na stránce magazin.cz s názvem "5 nejdivnějších míst, kde se objevilo porno.". Je tam situace cituji "Diváci v Arizoně, kteří si letos zapnuli zápas svého fotbalového týmu v Americkém Super Bowlu skončili u sledování porna. Kanál totiž zápas přerušil erotickým filmem. Rozzlobení fanoušci pak zaplavili televizi naštvanými dopisy, že místo fotbalu sledovali ženu rozepínající mužům kalhoty.".
Co že mě na tom zarazilo?
Tak za prvé: Fanoušci americkýho fotbalu sou asi gayové, protože jinak nechápu ty naštvaný dopisy. Místo toho aby byli rádi že můžou sledovat doslova vzrušující scény s erotickýho filmu, tak si stěžujou že nemůžou sledovat fotbal, kterej může bejt vzrušující, ale určitě člověk po nich nepocítí náhlý pnutí v partyjích mezi pasem a koleny.
Za druhé: Článek byl zřejmě popsán absolutním porno amatérem, kterej o tom ví úplný hovno. Protože jinak by nemohl napsat že diváci sledovali porno a hned potom dodat že kanál pustil erotickej film. Nezlobte se na mě, ale toto je naprostej amaterismus. Fakt demence. Porno a erotickej film je úplně něco jinýho.

Klidně popíšu mraky rozdílů mezi pornem a erotickým filmem. Ale nemám čas, protože jdu za Lopuchem. Takže kdyby měl někdo zájem... rád napíšu článek s podrobně rozepsanýma rozdílama.

Domluvil sem........

"Pracovní" pátek a jiná demence

9. května 2009 v 16:42 | Kryšpín |  Kryšpínovo peklo
Zdravím...

Takhle divně zabitej pátek sem dlouho nezažil. Divnej byl fakt hodně...protože já a Celestýn sme si šli zařizovat brigádu. A to hned dvakrát !!! Ale k tomu se dostanem.....

Ve dvě hodiny sme šli do OBI odevzdat papíry, který sme měli vyplnit abysme tam mohli "makat". Uvozovky u slova makat sou schválně, protože sme se s Celestýnem shodli na tom že v OBI se nemaká. A že si tam klidně pudem střihnout 24 hodinovku...když se tam nemaká.
Tahle teorie vznikla z toho že sme nemohli přijít na to co že tam vlastně budem dělat, když tu brigádu dostanem.
Papíry sme odevzdali a ženská říkala že to dá ředitelovi. Jasně srandu si z nás dělej babo. Šli sme si sice zařídit brigádu, ale úplně blbý nejsme.
Nakonec sme se shodli i na tom že ta ženská ty papíry při hlášce "Pošlu to ředitelovi" mačkala a házela do koše. Pak sem přemýšlel jaký funkce budem mít...já budu skladník a Celestýn místoskladník. A jelikož se tím dostanem na nejvyšší pozice v OBI tak celou firmu dokonale ovládneme a nakonec ji do základů rozložíme. To sme už ale byli na cestě do fortuny, protože Celestýna napadlo že pudem rozmnožit jeho desetikorunu na kilo a koupíme si vodku. Buď to nebo se pudem zeptat na brigádu do Mobelixu. Strávili sme tam asi něco kolem hodiny. A vyhráli sme hovno. Podle hesla buď kilo nebo nic sme vsadili i 60 korun co se nám tam za tu dobu podailo vyhrát a tak sme teda šli do Mobelixu.
Pořád sme řešili problém jak se opít za moje dvě stravenky a šest korun co měl Celestýn. Vůbec na nic sme nepřišli takže sme teda seděli v autobuse směrem do Mobelixu. Nějakým záhadným způsobem sme tam dojeli, což se dá nazvat hrdinstvím ve chvíli kdy musíte trpět tříletý děcko pištící na celej autobus 20 minut v kuse.
Celestýn se aktivně (protože já se k tomu moc neměl) zeptal pokladní kde se tady dá sehnat brigáda. A tak nás poslala do skladu. Což se mě moc nezamlouvalo, ale svoje obavy že Celestýna zastřelí a mě znásilní tlupa Amazonek, sem radši neříkal nahlas, abych svého kumpána moc neznervózněl. Tak ve skladu nám slušně řekli že brigádníky nehledají. Což se dost odporovalo s tím papírem co měli na dveřích na, kterým stálo "HLEDÁME BRIGÁDNÍKY NA VÍKENDY!!".
Jelikož nám bylo celkem jedno jestli nám tam brigádu dají nebo ne tak sme to moc neřešili. I když sme byli mile překvapeni že se v Mobelixu taky nemaká, protože tam nechodí žádný lidi.
Oba sme měli žízeň takže sme podle plánu šli do Tesca. Opakuji že sme měli dohromady 120 korun ve stravenkách a 6 korun v drobných. U Tesca je eskalátor, takže sme se rozhodli se svést. I když já měl strach z toho že, když se ty jezdící schody zastaví, tak nevim jak nás budou vyprošťovat. Takže Celestýn to vyřešil že eskalátor vybíhal v protisměru, což byla idelání chvíle si s ním změřit schopnosti. A tak sem navrhl závod. Celestýn v protisměru a já po směru jezdících schodů. Vyhrál sem...ale kdybych nesledoval jak Celestýn málem srazil jednu slečnu tak bych vyhrál i větším rozdílem. Tesco sme prolítli, zjistili sme že se tam nemaká, Celestýn koupil pomerančádu za tři koruny a šli sme se vychcat.
Prošli sme kolem nějaké akce pro děcka...a měl sem co dělat abych udržel Celestýna při smyslech a nepřipojil se k nim. No pak sme si šli sednout na schody a jeli sme dom. V autobuse sme měli chuť zbít jednoho dvanáctiletýho kluka, protože za celou dobu nezavřel držku, ale nakonec sme nechtěli dělat problémy a v klidu sme dojeli domů.

Tak to byl včerejšek...

Zákaz stání a Zem pirátem silnic

6. května 2009 v 17:53 | Kryšpín |  Kryšpínovo peklo
Táák teď sem si vzpoměl že sem vám chtěl popsat jeden můj zážitek spojený s naším kamarádem Zemem.

V neděli sem s ním byl na fotbale. Moc se mě tam nechtělo, ale nakonec sem nelitoval. Nejenom že sme porazili ubrečený Slávisty, ale taky sem poprvé viděl řídit Zema.
A to fakt stálo za to. Šli sme po fotbale k autu a Zem mě vysvětloval kde parkuje. Parkoval v jedné uličce...na zákazu stání. Zemova omluva pro tuto situaci : "Oni tam stáli aji jiný auta, tak sem to tam nechal.". Když sme procházeli kolem VIP tribuny stadionu tak sem zahlídl dvě červená ferarri, která patří majitelům Zbrojovky, bratřím Prosům. Na mou otázku proč to auto Zem nezaparkoval k Prosákům na VIP parkoviště, nereagoval. A tak sme se trochu prošli k tomu slavnému zákazu stání. Celou dobu sme se bavili představou že to auto odtáhli nebo že dostal botičku. Což se ukázalo jako jen bláhová představa, protože Zemův auťák tam stál nepoškozen...zatím.
Divil sem se že všude byli hromady policajtů, ale žádnej si nevšiml že Zeman parkuje na zákazu. To mě fakt vytočilo.
Rozesmál mě ale Zem když odemykal auto. Oddělal u všech dveří knoflíky k zamčení dveří a prohlásil "To víš...centrální zamykání." :-D. Pro všechny případy sem si sedl do zadu a dal si pás...
Nakonec sme se rozjeli a Zem nám v zácpě ukázal jak se má dělat pravej zip. Najel do pruhu těsně před kamionem, přibrzdil a se smíchem před sebe pustil dvě auta.
Pak už sme se blížili k místu mého výstupu a Zem začal zrychlovat. Tak sem ho poprosil ať aspoň trochu přibrzdí, ať neskáču z auta v plné rychlosti. Nakonec ale zastavil.....
Takže sem přežil a musím říct že jet v autě se Zemem mě neskutečně bavilo. Je v tom prostě všecko. Adrenalin, sranda, strach o svůj život....a tak dál. To prostě jinde nezažijete.

Mimochodem nedávno mě Zem potěšil svým vyzváněním na mobilu. Má tam mou oblíbenou Taylor Swift a její "Love story" což je naprosto krutá písnička :-D. A nestydím se za to. Navíc nám oboum se Taylor Swift líbí, i když mám jistý výhrady na její osobu, ale to ničemu nebrání.
Jestli nevíte o jakou písničku jde, tak tady je video.

A to je vše...děkuji za pozornost a zdravím kolegu Zema.

Lesopark

4. května 2009 v 14:14 | Kryšpín |  Kryšpínovo peklo
Zdravím...
Dostal sem chuť sesmolit nějakej článek...i když vůbec netuším o čem budu psát. Takže se chytnu nostalgie a nechám se odnést k tématu "Jak prázdný vedeme život!". Připoměla mě to jedna debata ve škole na téma lesopark. Prostě typická ukázka toho co člověk dokáže řešit za hovadiny, když se nudí.

Někdo prohlásil že se chodí uklidňovat do "Lesoparku". Což mě a mého už tradičního kumpána Olafa dost šokovalo. Protože si fakt nedovedu představit jak asi takovej "Lesopark" vypadá. Park vím co je...les znám taky, ale nedovedu přijít na to co může asi vzniknout, když les a park spojíme. Podle mě prostě existuje jenom "les" a "park"...nic mezi tím. Protože představa že by se musel můj oblíbený film o dinosaurech přejmenovávat na Jurský Lesopark je děsivější než pohled do Celestýnova šuplíku na prádlo.
Přesto sme zkusili logicky zauvažovat a přišli sme na to že v parku je o něco míň stromů než v lese. A v lese je zas míň laviček než v parku. Takže když vysadíme míň stromů a švihnem tam jenom pár laviček tak nám vznikne "Lesopark".
Pak sme ale ani za boha nemohli přijít na to kdo asi bude ten "Lesopark" spravovat. O park se většinou stará obec nebo cigáni s ukrajincema. A o les se stará lesník. Takže sme na to šli zase logicky. Náš "Lesopark" bude víc les než park, protože slovo les je na prvním místě. Takže o "Lesopark" se nebude starat obec nebo přistěhovalci, ale "Lesoparník" a jeho podřízený "Lesočlun".
Takže kdybyste náhodou viděli jak hoří "lesopark" tak nevolejte 150, ale běžte pro "Lesoparníka", ten to vyřeší.

Jestli tomu někdo nerozumí (jakože i já mám problémy to pochopit) tak ať dá vědět. Ale vysvětlovat to dvakrát nebudu.....

Report z koncertu Jaksi Taksi 16.4.2009 druhá a (snad) poslední část

2. května 2009 v 19:48 | Kryšpín |  Kryšpínovo peklo
Tak vaše líný prase Kryšpín se rozhodlo dopsat a tím dokončit report z koncertu Jaksi Taksi. Nějak sem to neměl v plánu dopisovat, ale na včerejším seníku mě na to upozornil kolega Ignác a já mu jak na debila slíbil že to dopíšu. Takže to dopisuju.

Dopili sme pátý pivo a už se pomalu blížila chvíle přivítání headlinera dnešního večera, kapelu Jaksi Taksi. Na zkrácení čekání sem si koupil šestej kousek a Ignác na mou reakci na jeho špinavou mikinu "Ty vole ty máš špinavou mikinu." odpověděl "Co kecáš vole, to sou cucky.". V tom už se ale zahřívali Taksáči. Spustili písničku "Ruce spojený" a nadšený pogo se rozjelo. Nejvíc sem si užíval pohled na Lopucha, kterej skákal i ve chvílích kdy sem absolutně nestíhal s dechem. A to je mnohem silnější kuřák než já. Ale nadruhou stranu Lopuch neznal texty takže nezpíval jako já. Takže tím se to vyrovnává....
Z fotek je patrné že panovala odvázaná nálada a myslim že se všichni kvalitně bavili. Ve chvílích kdy sme nestačili z dechem všichni tři, sme se pochytali za ramena a nadšeně zpívali. Při jedné pomalé pisničce (kurňa si nemůžu vzpomenout u které...možná u "Laviček" to si nejsem jistej. Ignácu když tak mě to napiš do komentářů, jestli víš.) sme se chytli za ramena a aktivně sem chytl za ramena borca vedle mě a ten k sobě přitáhl dalšího. Takže sme najednou byli všichni kamoši. Nebudu to už moc prodlužovat, prostě skákání z pódia a podobný ptákoviny nemohli chybět, ale už se pomalu blížil Lopuchův odchod.
Odbyla půlnoc a Lopuch se teda musel pakovat. Zrovna hráli "Planetu Sen" takže sme se s Ignácem rozhodli Lopucha doprovodit aspoň na zastávku. Cestou sme řešili kdo kolikrát spadl a podobně. Já v té době měl tři kvalitní sražení na zem. Z toho dvě od baskytaristy kapely The Rest. Z kterým sem se před koncertem dal do řeči a evidentně byl rád že sme věděli o koho jde.
Vrátili sme se na Favál a hned se pustili do bandy lidí. Od té chvíle sme s Ignácem volili jednoduchou taktiku jak si užít refrény písniček, ale stačit s dechem. Jednoduše sme si zpívali písničku a jak přišel refrén tak sme vletěli do kotla. Což samozřejmě ostatní "tanečníky" nahecovalo a tak sme si užívali pogo v plné síle.
Ke konci koncertu už sme měli žízeň jak sviňa takže sem šel koupit kolu, protože Ignác už neměl love a pivo nepije. Napili sme se a opět plni sil sme to rozjeli. Koncert kapela ukončila tradičně přídavkem "On-line". Na konci písničky sme ještě s basákem Restů řvali na bicmana Jaksi Taksi ať dá sólo. Ale ve chvíli kdy sme zjistili čas sme začali zdrhat jak prase na rozjezd.
Vyletěli sme brutálně jenže sme sme že rozjezd ještě nejel a tak sme zvolnili. Už sme byli asi 80 metrů od zastávky, když si Ignác začal upravovat mikinu. A rozjezd samozřejmě mezi tím projel...
Za hodinu jel další, takže sem skočil pro pití na benzinku a jen tak sme posedávali, než přijel další rozjezd...........

Ještě sem dám nějakej klip Jaksi Taksi a bude to už všechno k čemu sem se chtěl ohledně tohohle koncertu vyjádřit.


Zdroj foto: www.faval.cz, Tomáš Černý

1. máj

1. května 2009 v 13:39 | Kryšpín |  Kryšpínovo peklo
Nazdar.....
Tak nevim jak začít tenhle článek. A nemůžu přijít na to proč sem ho vůbec začal psát. Ale tak máme pátek a všichni sme se vyhnuli školním povinnostem takže je příhodná doba nějakých pár řádků sesmolit.

Máme 1. máj což může znamenat spoustu věcí.

Pro někoho to je prostě "svátek práce", i když to je podle mě dost nepřesnej název. Protože podle tohohle názvu by všichni měli makat jak šrouby. Asi navrhnu parlamentu zavést nový a rozhodně výstižnější název...třeba "svátek bez práce" nebo něco v tom smyslu.

Pro někoho to je lásky čas a tito jedinci se budou snažit bodovat pod rozkvetlým stromem. (Do této skupiny bych měl dneska patřit i já...aspoň doufám :-D)

Pro někoho to je kalby čas...což znamená taky první oficiální seník letošní sezony. (Do této skupiny se s velkou pravděpodobností taky zařadím :-D)

A pro někoho to je čas pořádně nahlas a ve velkém počtu projevit netoleranci romům a zamávat si pravicí na cestu domů. Hlavně tady v Brně jich bude hafo. (Pokud se pravičáci rozhodnou svůj sraz posunout o pár hodin pozdějc tak se do této skupiny budu muset taky zařadit :-D Což pude dost těžko, jelikož už vlasy dorostly a z těch řetězů připnutých na kalhotech by asi nebyli taky nadšení :-D)

No každopádně to bude dneska ještě zajímavý. Navíc by se konečně mohla uskutečnit akce beta, na kterou s kolegou Celestýnem čekáme už od akce alfa :-D. Což je kurňa nějaká doba. Nezasvěcení pochopí až bude report, pokud se akce vydaří samozřejmě. Ale plánujem i fotky takže jestli bude report tak bude luxusní.......

Nic já končím...tak zatim zdarec.......