Srpen 2009

Top 5 Zemových hlášek

31. srpna 2009 v 17:10 | Kryšpín |  Hlášky
Dlouho sem přemýšlel že bych mohl sestavit vlastní top 5ku hlášek kolegy Zema. Takže vás čeká výběr toho nejlepšího co kdy vyšlo z úst této mýty opředené legendy brněnského opileckého svazu Zeman a kamarádi. Osobně sem napočítal něco přes patnáct velmi kvalitních hlášek, který stály za to uchovat si je v paměti. To znamená že výběr nebyl lehký, ale nakonec sem stvořil finálovou pětku.

- "Tady to smrdí hovnama kurvá!"

- "Tam pudu a řeknu že chcu hamburger bez hamburgeru."

- "Rašín tam ale moc nepíše teda."

- "Sem to chtěl zesílit."

- "Hodíš tam deset a vypadne ti nula."

Většina těch hlášek sou bez vysvětlení celkem o ničem, ale když se dozvíte souvislosti, tak to zavání úchylnou genialitou. Takže to zkusíme znova.

- "Tady to smrdí hovnama kurvá!"
Tahle hláška jako jedna z mála necloumá demencí. A jako jedna z mála hlášek, ve které si Zem na něco stěžuje. To sme tak jednou večer procházeli bystrckým Central Parkem. Už byla tma a všude byl klid. A do toho naprostého ticha Zem pronesl "Tady to smrdí hovnama kurvá!".

- "Tam pudu a řeknu že chcu hamburger bez hamburgeru."
Na priglu se chystal ohňostroj a jako každej rok tam býval stánek McDonalda. Všichni si počítali svoje úspory a přemýšleli do čeho je investují. A v tom Zem vtrhl do skupinky soustředěně počítajích a se smíchem zahlásil "Tam pudu a řeknu že chcu hamburger bez hamburgeru.".

- "Rašín tam ale moc nepíše teda."
To sme jednou chlastali u Zema a v už hezky pokročilé náladě sme se bavili o blogu. Zem mě chválil že tam píšu dost často a dodal "Rašín tam ale moc nepíše teda.". Je věčná škoda že žádný Rašín nikdy na tomto blogu nepůsobil.

- "Sem to chtěl zesílit."

Stejná akce a zrovna sledujeme na HBO růžovýho pantera. Zem sáhl po ovladaču a začal vehementně přepínat programy. Na moji otázku proč to proboha přepíná, Zem s klidem odpovídá "Sem to chtěl zesílit.".

- "Hodíš tam deset a vypadne ti nula."
Debata o stravenkách, že se nedaj strčit do automatu (např. na kafe). Nějakým způsobem se Zem začal bavit o normálních mincích a zahlásil "Hodíš tam deset a vypadne ti nula.".

Tak to jsou moji osobní finalisté. Netuším jakého máte favorita Vy, ale já mám už celkem jasno. Takže jaký je teda výsledek?

5. místo
- "Tady to smrdí hovnama kurvá!"
Není to Zemova typická hláška a tak sem ji přiřadil pořadové číslo 5.

4. místo
- "Rašín tam ale moc nepíše teda."
Dlouho zapomenutá hláška, která ale podle mě do Top 5ky rozhodně patří. Ovšem nemá takovou tradici a tak skončila "jen" na čtvrté příčce.

3. místo
- "Sem to chtěl zesílit."
Stejný problém jako u předešlé hlášky. Jinak by silně zasáhla do boje o první místo.

2. místo
- "Hodíš tam deset a vypadne ti nula."
Dlouho sem se rozmýšlel, která vyhraje. Souboj byl opravdu vyrovnaný, ale vyhrát může jen jedna hláška.

1. místo
- "Tam pudu a řeknu že chcu hamburger bez hamburgeru."
Tahle hláška je prostě nasáklá demencí až po okraj a tak to máme nejradši. Touto hláškou si Zem upevnil pozoci obrovské legendy.

Hlášky, na které se nedostalo, ale stojí o připomenutí:
- "Ztohovinohrad" (viz. článek Už druhej restart!!!)
- "Nad Tatrusa!" - Zem si zpívá slovenskou hymnu "Nad tatrú sa blýská...". Nasadí ale v začátku takovou rychlost že spojí dvě slova "Nad Tatrusa blýská...".
Ještě jich je plno, ale většina z nich je už napsaná v jiných článcích, takže se nebudu zbytečně opakovat.
Tak tohle je to nejlepší co kdy Zem pronesl.

P.S. Hláška "Viděls to?" není v pořadí, protože tak mocně převyšuje všechny hlášky že sem ji ze seznamu musel vyškrtnout. Navíc v této rubrice už je ta hláška detailně popsána. Kdo nezná, dělá chybu že o tom ještě nic neví.

Už druhej restart!!!

31. srpna 2009 v 16:07 | Kryšpín |  Kryšpínovo peklo
Přátelé kamarádi...
Je to tady hodně zabitý, protože sme na blog z vysoka srali. Což, jak už to tak bývá, volá po radikální změně. Půjde o zdánlivě kosmetickou personální změnu, ale já osobně očekávám tímto krokem naprostý převrat. A nebál bych se označení "blogová revoluce". Beztak.com totiž přijímá nového člena! Ten je z tohoto postu nadšený a už teď podle vlastních slov má moře nápadů na nový články. Myslím že teď už to nemusím tajit, protože včerejší valná hromada rozhodla o tom že novým členem se stává "Ztohovinohrad"! Což je naprosto brutální změna a těším se na spolupráci s ním tady na blogu. Myslím že bude lepší, když se vám představí mistr osobně, takže tuto úlohu nechám na něm, ale vysvětlím vám aspoň proč se mu říká Ztohovinohrad.
To jednou sme na něj čekali na hlavasu pod hodinama, v sestavě já, Celestýn a "mýty opředená legenda brněnského opileckého svazu Zeman a kamarádi" - Zem. Kolega Zem ho neznal, jenom měl informace že je z Vinohrad (část Brna pozn. autora). Čekali sme trochu dýl a tak se Zem rozhlídl a zeptal se "Kde je ten z toho... Vinohrad?". Jenže to řekl tak rychle že sme slyšeli "Kde je ten Ztohovinohrad?". Myslím že tahle hláška by si zasloužila bližší prozkoumání, navíc Zem má svým zrychlením některých vět na svědomí ještě jednu hlášku, takže by nebylo od věci, kdybych to zařadil do programu rubriky "Hlášky".

S novým členem přijdou určitě i nová pravidla. Tak například sme se shodli na tom že je potřeba, aby každej napsal týdně aspoň jeden článek. Což je v silách každého člena. Změn bude ještě určitě víc, už teď mám v hlavě nějaký plány, který by se dali v klidu zkusit. Ale zatím si to nechám pro sebe.

To je asi vše co sem chtěl napsat k novinkám v Beztaku. Takže směle k lepším zítřkům!